Dropsolid Rocketship Starter theme (3.1.0) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: all
it: tutto

en: Login
it: Accedi

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Back
it: Indietro

en: Submitted by
it: Inviato da

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Last
it: Ultimo

en: Optional
it: Opzionale

en: Close
it: Chiudi

en: First
it: Primo

en: or
it: o

en: on
it: il

en: Theme settings
it: Impostazioni tema

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Exceptions
it: Eccezioni

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Header top
it: Testata superiore

en: Required field
it: Campo obbligatorio

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
