Dropsolid Rocketship Starter theme (3.1.0) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: all
fr: tout

en: Login
fr: Identifiant

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Back
fr: Précédent

en: Submitted by
fr: Soumis par

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Left sidebar
fr: Barre latérale gauche

en: Right sidebar
fr: Barre latérale droite

en: Footer
fr: Pied de page

en: Last
fr: Dernier

en: Optional
fr: Facultatif

en: Close
fr: Fermer

en: First
fr: Premier(e)

en: or
fr: ou

en: on
fr: activé

en: Theme settings
fr: Paramètres du thème

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Header top
fr: Haut de l'en-tête

en: Required field
fr: Champ requis

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Forgot your password?
fr: Vous avez perdu votre mot de passe ?

en: Last page
fr: Dernière page

en: First page
fr: Première page

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Cookie policy
fr: Politique sur le stockage des cookies
