Dropsolid Rocketship Starter theme (4.0.0) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: all
tr: hepsi

en: Login
tr: Giriş

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Back
tr: Geri

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Last
tr: Son

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Close
tr: Kapat

en: First
tr: Birinci

en: or
tr: ya da

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Header top
tr: Üstbilginin tepesi

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
