rokka (2.0.0-rc1) - en to kk translation catalogue (16 entries)

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: yes
kk: Иә

en: Enable
kk: Қосылған

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Center
kk: Орта

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Label
kk: Атауы

en: Text
kk: Текст

en: Created
kk: Құрылған

en: Mode
kk: күй

en: Authored by
kk: Автор

en: Color
kk: Түс
