rokka (3.0.2) - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: yes
hr: da

en: Enable
hr: Omogući

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Background
hr: Pozadina

en: hidden
hr: skriven

en: Anchor
hr: Sidro

en: Text
hr: Tekst

en: Options
hr: Opcije

en: no
hr: ne

en: Created
hr: Stvoreno

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Mode
hr: Režim

en: Authored by
hr: Autor

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Mediji

en: Color
hr: Boja

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni
