rokka (3.0.2) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: yes
pt: sim

en: Enable
pt: Habilitar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Background
pt: Fundo

en: hidden
pt: escondido

en: Anchor
pt: Âncora

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: no
pt: não

en: Created
pt: Criado

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: API Key
pt: Chave de API

en: Mode
pt: Modo

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Loop
pt: Laço

en: Color
pt: Cor

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: The width of the image.
pt: A largura da imagem.

en: The height of the image.
pt: A altura da imagem.

en: Metadata
pt: Metadados

en: Changed
pt: Alterado

en: Output format
pt: Formato de saída

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Absolute
pt: Absoluto

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: visible
pt: visível

en: Autoplay: %autoplay
pt: Reprodução automática: %autoplay

en: Loop: %loop
pt: Ciclo: %loop

en: Muted: %muted
pt: Mudo: %muted

en: Muted
pt: Silenciado

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Show playback controls
pt: Exibir controles de playback

en: Playback controls: %controls
pt: Controles de reprodução: %controls
