rokka (3.0.3) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: yes
ja: はい

en: Enable
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Font Size
ja: フォントサイズ

en: Background
ja: 背景

en: hidden
ja: 非表示

en: Anchor
ja: アンカー

en: Text
ja: テキスト

en: #
ja: No.

en: Options
ja: オプション

en: no
ja: いいえ

en: Created
ja: 作成

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Mode
ja: モード

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Loop
ja: ループ

en: Color
ja: 色

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Changed
ja: 変更済

en: Output format
ja: 出力書式

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Autoplay: %autoplay
ja: 自動再生: %autoplay

en: Loop: %loop
ja: ループ: %loop

en: Muted: %muted
ja: ミュート: %muted

en: API Endpoint
ja: API エンドポイント

en: Muted
ja: ミュート

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Show playback controls
ja: 再生コントロールを表示

en: Playback controls: %controls
ja: プレイバック制御: %controls
