rokka (3.0.3) - en to ku translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: yes
ku: بەڵێ

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Text
ku: دەق

en: no
ku: نەخێر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: File size
ku: قەبارەی پەڕگە

en: Mode
ku: جۆر

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست
