rokka (3.0.6) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: yes
hi: हां

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: px
hi: पिक्सेल

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: Anchor
hi: एंकर

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: no
hi: नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Mode
hi: प्रकार

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Color
hi: रंग

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Changed
hi: बदल गया

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Uri
hi: यूनिफॉर्म रिसोर्स पहचानकर्ता (URI)

en: Hash
hi: हैश
