Role Total Control (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Default
pt: Predefinido

en: User
pt: Utilizador

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Role
pt: Grupo

en: Account settings
pt: Configurações da conta

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Installed themes
pt: Temas instalados
