Role (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Default
pt: Por defeito

en: User
pt: Utilizador

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Role
pt: Grupo

en: Account settings
pt: Configurações da conta

en: About
pt: Sobre

en: Registration status
pt: Estado da inscrição

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Registration settings
pt: Definições da inscrição

en: Field description
pt: Descrição do campo

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Appearance settings
pt: Configurações de aparência

en: Installed themes
pt: Temas instalados

en: The alias path has to start with a slash.
pt: O caminho do pseudónimo deve começar com uma barra.
