Route Ajax Comments (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Host
pt: Servidor

en: Send
pt: Enviar

en: Owner
pt: Proprietário

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Relative URL
pt: URL relativo

en: Route Name
pt: Nome da Rota

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
