Route Ajax Comments (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Host
tr: Sunucu

en: Send
tr: Gönder

en: Owner
tr: Sahibi

en: Changed
tr: Değişti

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Relative URL
tr: Göreli URL

en: Route Name
tr: Yol Adı
