Route Ajax Comments (8.x-1.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (9 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Send
ug: يوللاش

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Language code
ug: تىل كودى
