Route Planner (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: metric
uk: метричні

en: imperial
uk: англійська

en: Settings
uk: Налаштування

en: add
uk: додати

en: configure
uk: налаштувати

en: Address
uk: Адреса

en: Enable Overview Map
uk: Увімкнути оглядову карту

en: Distance
uk: Відстань

en: Map Width
uk: Ширина карти

en: Map Height
uk: Висота карти

en: Select your preferred unit system IMPERIAL or METRIC.
uk: Виберіть бажану систему одиниць англійську чи метричну.

en: Unit System
uk: Система одиниць
