Rover (2.0.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Container
id: Kontainer

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Layout
id: Tata letak

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: User menu
id: Menu pengguna

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Primary menu
id: Menu utama

en: First page
id: Halaman pertama
