RTE MIS (1.0.1) - en to el translation catalogue (138 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Article
el: Άρθρο

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Download
el: Λήψη

en: view
el: προβολή

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Logs
el: Ημερολόγιο συμβάντων

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Single
el: Απλή

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: View
el: Προβολή

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Desc
el: Φθί

en: here
el: εδώ

en: Other
el: Άλλο

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: Role
el: Ρόλος

en: Class
el: Κλάση

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Position
el: Θέση

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Gender
el: Γένος

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Member for
el: Μέλος για

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Permission
el: Άδεια

en: Sitemap
el: Χάρτης ιστοτόπου

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: and
el: και

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Edit %title
el: Επεξεργασία %title

en: of
el: από

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Database log messages to keep
el: Μηνύματα που θα διατηρούνται στο ημερολόγιο της βάσης δεδομένων

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: Page 2
el: Σελίδα 2

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.
