RTE MIS (1.0.1) - en to gu translation catalogue (67 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: more
gu: વધુ

en: Article
gu: લેખ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Single
gu: એક

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Mail
gu: મેઇલ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Send
gu: મોકલો

en: Other
gu: અન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Close
gu: બંધ

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Approved
gu: મંજૂર

en: People
gu: લોકો

en: or
gu: અથવા

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Permission
gu: પરવાનગી

en: and
gu: અને

en: Translate
gu: ભાષાંતર

en: Hindi
gu: હિન્દી
