RTE MIS (1.0.1) - en to he translation catalogue (145 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Article
he: כתבה

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Logs
he: לוגים

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Single
he: יחיד

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Icon
he: סמל

en: View
he: צפיה

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Mail
he: מייל

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Submitted
he: נשלח

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Selected
he: עיצוב נבחר

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: N/A
he: -ללא-

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: State
he: מצב

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Other
he: אחר

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: Role
he: תפקיד

en: Users
he: חברי האתר

en: Referrer
he: כתובת מקור

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Position
he: מיקום

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Close
he: סגירה

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Notifications
he: הודעות

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Approved
he: מאושר

en: Pending
he: ממתינות

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: or
he: או

en: Diff
he: שינוי

en: Duplicate
he: שכפול

en: Changed
he: השתנה

en: Document
he: מסמך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
he: התשובה שסיפקת לאתגר אינה נכונה.

en: Plugins
he: פלאגינים

en: Permission
he: הרשאה

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Offset
he: היסט

en: and
he: וגם

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Translate
he: תרגום

en: approved
he: מאושר

en: Edit %title
he: עריכת %title

en: of
he: של

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Hindi
he: הינדית

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: - Any -
he: - הכל -

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Java
he: ג'אווה

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Main page content
he: תוכן

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Database log messages to keep
he: הודעות יומן לשמירה בבסיס הנתונים

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
he: התוכן מוגבל ל@limit תווים, נותרו: <strong>@remaining</strong>.

en: Username or email address
he: שם משתמש או דוא"ל

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
he: הוראות לאיפוס סיסמה יישלחו לכתובת הדוא"ל המשוייכת לחשבון שלך.

en: Back to Administration
he: חזרה לניהול
