RTE MIS (1.0.1) - en to kn translation catalogue (101 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Logs
kn: ದಾಖಲೆಗಳು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Selected
kn: ಆರಿಸಲಾದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Serial Number
kn: ಅನುಕ್ರಮ ಸಂಖ್ಯೆ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Creation
kn: ನಿರ್ಮಾಣ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Add User
kn: ಬಳಕೆದಾರನನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: No.
kn: ಇಲ್ಲ.

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Plugins
kn: ಪ್ಲಗ್‌ಇನ್‌ಗಳು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Feedback
kn: ಫೀಡ್‌ಬ್ಯಾಕ್

en: Full Name
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Date of Birth
kn: ಹುಟ್ಟಿದ ದಿನಾಂಕ

en: Others
kn: ಇತರರು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: of
kn: ನ

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Hindi
kn: ಹಿಂದಿ

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Agreement
kn: ಕರಾರು

en: Main Menu
kn: ಮುಖ್ಯ ಪರಿವಿಡಿ
