RTE MIS (1.0.1) - en to mr translation catalogue (70 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Article
mr: लेख

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Download
mr: डाउनलोड

en: view
mr: दाखवा

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Single
mr: एक

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: here
mr: येथे

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Hindi
mr: हिंदी

en: - Any -
mr: - काहीही -
