RTE MIS (1.0.1) - en to th translation catalogue (77 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Off
th: ปิด

en: Selected
th: ถูกเลือก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: N/A
th: ไม่มี

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Medium
th: ปานกลาง

en: State
th: รัฐ

en: Send
th: ส่ง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Link URL
th: ลิงค์ URL

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Phone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Close
th: ปิด

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: People
th: บุคคล

en: or
th: หรือ

en: No.
th: ลำดับที่

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Others
th: อื่นๆ

en: and
th: และ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: District
th: อำเภอ

en: of
th: ของ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Database log messages to keep
th: ข้อความล็อกฐานข้อมูลเพื่อเก็บ

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: Username or email address
th: ชื่อผู้ใช้งานหรืออีเมล

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
th: รหัสผ่านของคุณ จะถูกส่งไปยังอีเมลที่ลงทะเบียนไว้
