RTE MIS (1.0.0) - en to am translation catalogue (66 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: view
am: ትይታ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sticky at top of lists
am: የዝርዝሮች አናት ላይ የሚጣበቅ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Position
am: ቦታ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Translate
am: ተርጉም

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Hindi
am: ሂንዲ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
