RTE MIS (1.0.0) - en to fi translation catalogue (154 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Single
fi: Yksinkertainen

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Icon
fi: Ikoni

en: View
fi: Näytä

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Submitted
fi: Lisätty

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Selected
fi: Valittu

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: State
fi: Tila

en: Send
fi: Lähetä

en: here
fi: täällä

en: Other
fi: Muu

en: Link URL
fi: Linkin osoite

en: Role
fi: Rooli

en: Class
fi: Luokka

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Position
fi: Sijoitus

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: duplicate
fi: kopioi

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Authored on
fi: Luotu

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Pending
fi: Odottaa

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: or
fi: tai

en: Duplicate
fi: Monista

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
fi: CAPTCHAan annettu vastaus ei ollut oikein.

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Sitemap
fi: Sivukartta

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Feedback
fi: Palaute

en: and
fi: ja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Translate
fi: Käännä

en: Next »
fi: Seuraava »

en: Edit %title
fi: Muokkaa %title

en: of
fi: /

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Hindi
fi: hindi

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Verify
fi: Tarkista

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: {current} of {total}
fi: {current} / {total}

en: « Prev
fi: « Edellinen

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: stop slideshow
fi: pysäytä kuvaesitys

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fi: Tekstin enimmäispituus on @limit merkkiä, josta jäljellä on <strong>@remaining</strong>

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Banner Image
fi: Bannerikuva

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Page 2
fi: Sivu 2

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.
