RTE MIS (1.0.0) - en to nn translation catalogue (72 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: delete
nn: slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: List
nn: Liste

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Article
nn: Artikkel

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Download
nn: Last ned

en: view
nn: vis

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Weight
nn: Vekt

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Import
nn: Importer

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Selected
nn: Valgt

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: here
nn: her

en: Other
nn: Andre

en: Role
nn: Rolle

en: Class
nn: Klasse

en: Users
nn: Brukarar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authored on
nn: Skrive

en: Member for
nn: Medlem i

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Apply
nn: Bruk

en: Translate
nn: Omset

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Hindi
nn: Hindu

en: - All -
nn: - Alle -

en: Recent log messages
nn: Nyaste loggmeldingar

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.
