Rules (8.x-3.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: System
bn: সিস্টেম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Site information
bn: সাইট-সম্পর্কিত তথ্য

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Promote selected content to front page
bn: চিহ্নিত বিষয়বস্তুগুলো প্রথম পাতায় প্রমোট করুন

en: Demote selected content from front page
bn: চিহ্নিত বিষয়বস্তুগুলো প্রথম পাতা থেকে সরিয়ে দিন

en: Make selected content sticky
bn: চিহ্নিত বিষয়গুলো আকর্ষণীয় (স্টিকি) করুন

en: Make selected content not sticky
bn: চিহ্নিত বিষয়গুলো আকর্ষণীয় (স্টিকি) তালিকা থেকে সরিয়ে দিন
