Rules (8.x-3.0-alpha8) - en to sv translation catalogue (109 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Send email
sv: Skicka e-post

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Event
sv: Händelse

en: Components
sv: Komponenter

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Error
sv: Fel

en: Node
sv: Nod

en: Off
sv: Av

en: Roles
sv: Roller

en: Filter
sv: Filtrera

en: Message type
sv: Meddelandetyp

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Count
sv: Antal

en: Add condition
sv: Lägg till villkor

en: Add action
sv: Lägg till åtgärd

en: Conditions
sv: Villkor

en: Warning
sv: Varning

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: String
sv: Sträng

en: Integer
sv: Heltal

en: IP Address
sv: IP-adress

en: Send to
sv: Skicka till

en: Add rule
sv: Lägg till regel

en: Condition
sv: Villkor

en: Rules
sv: Regler

en: Limit
sv: Begränsning

en: Target type
sv: Måltyp

en: Entity
sv: Objekt

en: Negate
sv: Negera

en: NOT
sv: INTE

en: Existing system path
sv: Befintlig systemsökväg

en: Path alias
sv: Sökvägsalias

en: Page redirect
sv: Vidarebefordra till sida

en: User has role(s)
sv: Användare har roll(er)

en: Add user role
sv: Lägg till användarroll

en: Remove user role
sv: Ta bort användarroll

en: Info
sv: Information

en: Site information
sv: Information om webbplatsen

en: Ban
sv: Spärra

en: Float
sv: Flyttal

en: Account blocked
sv: Konto spärrat

en: Identifier
sv: Identifierare

en: About
sv: Om

en: Banned IP address %ip
sv: Spärrade IP-adressen %ip

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: List position
sv: Listposition

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Context definitions
sv: Definitioner för sammanhang

en: Uses
sv: Använder

en: Successfully sent email to %recipient
sv: Skickade e-post till %recipient

en: Block a user
sv: Spärra en användare

en: Current date
sv: Nuvarande datum

en: Break lock
sv: Öppna lås

en: Administrative description
sv: Administrativ beskrivning

en: Machine name: @name
sv: Maskinläsbart namn: @name

en: Promote selected content to front page
sv: Visa valt innehåll på startsidan

en: Demote selected content from front page
sv: Ta bort valt innehåll från startsidan

en: Make selected content sticky
sv: Visa valt innehåll överst i listor

en: Make selected content not sticky
sv: Visa inte valt innehåll överst i listor

en: Account canceled
sv: Konto borttaget

en: Not specified
sv: Ej angivet

en: Reply to
sv: Svara på

en: Rules component
sv: Regelkomponent

en: You have unsaved changes.
sv: Du har ändringar som inte sparats.

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

[ctx: Plural]
en: Disabled
sv: Ej aktiverade

[ctx: Plural]
en: Enabled
sv: Aktiverade

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
sv: Genom att bryta detta lås kommer ej sparade ändringar gjorda av @user försvinna.
