RulesFinder (all releases) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Description
ar: الوصف

en: new
ar: جديد

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Term ID
ar: معرف الوسم

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: About
ar: حول

en: Add new rule
ar: إضافة قاعدة جديدة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Latest version
ar: النسخة الأخيرة

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
