RulesFinder (all releases) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Comments
da: Kommentarer

en: new
da: ny

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Versions
da: Versioner

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Current version
da: Aktuel version

en: Header
da: Overskrift

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Plain text
da: Ren tekst

en: User login
da: Log ind

en: Rules
da: Regler

en: Messages
da: Beskeder

en: simple
da: simpel

en: About
da: Om

en: Add new rule
da: Tilføj ny regel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Latest version
da: Seneste version

en: Add new @type
da: Tilføj ny @type

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Reset your password
da: Nulstil din adgangskode

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Pre-content
da: Præindhold

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger
