RulesFinder (all releases) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Description
de: Beschreibung

en: Comments
de: Kommentare

en: new
de: neu

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Help
de: Hilfe

en: Default
de: Standard

en: Versions
de: Versionen

en: Page title
de: Seitentitel

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Current version
de: Aktuelle Fassung

en: Header
de: Kopfzeile

en: Roles
de: Rollen

en: Comment
de: Kommentar

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Plain text
de: Klartext

en: User login
de: Benutzeranmeldung

en: Arguments
de: Argumente

en: Add a comment
de: Neuer Kommentar

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: simple
de: einfach

en: Sections
de: Bereiche

en: About
de: Über

en: Add new rule
de: Neue Regel hinzufügen

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Latest version
de: Neueste Version

en: Release Notes
de: Versionshinweise

en: Sector
de: Sektor

en: Add new @type
de: @type neu hinzufügen

en: Text value
de: Textwert

en: Reset your password
de: Passwort zurücksetzen

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.

en: Pre-content
de: Zweite Kopfzeile

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: Problems
de: Probleme

en: Add new section
de: Neue Sektion hinzufügen
