RulesFinder (all releases) - en to el translation catalogue (33 entries)

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Comments
el: Σχόλια

en: new
el: νέο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Term ID
el: ID όρου

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: User login
el: Είσοδος

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Messages
el: Μηνύματα

en: About
el: Περί

en: Add new rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: Reset your password
el: Επαναφορά του κωδικού σας

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης
