RulesFinder (all releases) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: new
fr: nouveau

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Current version
fr: Version actuelle

en: Header
fr: Entête

en: Roles
fr: Rôles

en: Comment
fr: Commentaire

en: Published
fr: Publié

en: Term ID
fr: Identifiant (ID) du terme

en: Plain text
fr: Texte brut

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Add a comment
fr: Ajouter un commentaire

en: About
fr: À propos

en: Add new rule
fr: Ajouter une nouvelle règle

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Latest version
fr: Dernière version

en: First and last name
fr: Prénom et nom de famille

en: Add new @type
fr: Ajouter un nouveau @type

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Reset your password
fr: Réinitialiser votre mot de passe

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.

en: Pre-content
fr: Pré-contenu

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
