RulesFinder (all releases) - en to he translation catalogue (41 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: Comments
he: תגובות

en: new
he: חדש

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Versions
he: גירסאות

en: Page title
he: כותרת דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: User login
he: כניסה

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Rules
he: כללים

en: Messages
he: מסרים

en: Diff
he: שינוי

en: simple
he: פשוט

en: About
he: אודות

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Java
he: ג'אווה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Highlighted
he: מובלט

en: Valid from
he: בתוקף מ

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Reset your password
he: איפוס סיסמה
