RulesFinder (all releases) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: new
hi: नवीन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Version
hi: संस्करण

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Roles
hi: भूमिका

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Rules
hi: नियम

en: Messages
hi: संदेश

en: About
hi: के बारे में

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Text value
hi: पाठ मान

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
