RulesFinder (all releases) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Comments
it: Commenti

en: new
it: nuovo

en: Yes
it: Sì

en: Version
it: Versione

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Versions
it: Versioni

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Roles
it: Ruoli

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Term ID
it: ID Termine

en: Plain text
it: Testo semplice

en: User login
it: Accesso utente

en: Arguments
it: Parametri

en: Rules
it: Regole

en: Messages
it: Messaggi

en: simple
it: semplice

en: About
it: Informazioni

en: Add new rule
it: Aggiungi nuova regola

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Latest version
it: Versione più recente

en: Text value
it: Valore testuale

en: Reset your password
it: Reimposta la tua password

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
