RulesFinder (all releases) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Comments
nl: Reacties

en: new
nl: nieuw

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Default
nl: Standaard

en: Versions
nl: Versies

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Current version
nl: Huidige versie

en: Header
nl: Kop

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Add a comment
nl: Reageer

en: Rules
nl: Regels

en: Messages
nl: Berichten

en: simple
nl: eenvoudig

en: About
nl: Over

en: Add new rule
nl: Regel toevoegen

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Ruby
nl: Robijnrood

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Latest version
nl: Laatste versie

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Reset your password
nl: Uw wachtwoord opnieuw instellen

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties
