RulesFinder (all releases) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: Description
oc: Descripcion

en: Comments
oc: Comentaris

en: new
oc: novèl

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Header
oc: Entèsta

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Rules
oc: Règlas

en: Messages
oc: Messatges

en: About
oc: A prepaus

en: Add new rule
oc: Apondre una novèla règla

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: First sidebar
oc: Primièra barra laterala

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia
