RulesFinder (all releases) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: Comments
pl: Komentarze

en: new
pl: nowy

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Versions
pl: Wersje

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Rules
pl: Reguły

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Sections
pl: Sekcje

en: About
pl: O stronie

en: Add new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Rule
pl: Reguła

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Latest version
pl: Ostatnia wersja

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: First and last name
pl: Imię i nazwisko

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Reset your password
pl: Ustaw nowe hasło

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML
