RulesFinder (all releases) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: Comments
pt: Comentários

en: new
pt: novo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Version
pt: Versão

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: Versions
pt: Versões

en: Page title
pt: Título da página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Roles
pt: Papéis

en: Comment
pt: Comentário

en: Published
pt: Publicado

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Plain text
pt: Texto puro

en: User login
pt: Login do usuário

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Rules
pt: Regras

en: Messages
pt: Mensagens

en: Diff
pt: Alterações

en: simple
pt: simples

en: About
pt: Sobre

en: Add new rule
pt: Adicionar nova regra

en: Rule
pt: Regra

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Dashboard
pt: Painel

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Latest version
pt: Versão mais recente

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Text value
pt: Valor de texto

en: Reset your password
pt: Recuperar senha

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não pode ser maior que @max caracteres.

en: Pre-content
pt: Pré-conteúdo

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Restricted HTML
pt: HTML restrito
