RulesFinder (all releases) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: new
ro: nou

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Header
ro: Cap

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Plain text
ro: Text simplu

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Arguments
ro: Argumente

en: Rules
ro: Reguli

en: Messages
ro: Mesaje

en: About
ro: Despre

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Latest version
ro: Ultima versiune

en: Valid from
ro: Valid de la

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Text value
ro: Valoare text

en: Reset your password
ro: Resetați-vă parola

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Pre-content
ro: Pre-conținut

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
