RulesFinder (all releases) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Description
ru: Описание

en: Comments
ru: Комментарии

en: new
ru: новое

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Version
ru: Версия

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Versions
ru: Версия

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Current version
ru: Текущая версия

en: Header
ru: Шапка

en: Roles
ru: Роли

en: Comment
ru: Комментарий

en: Published
ru: Опубликовано

en: Term ID
ru: ID термина

en: Parent term ID
ru: ID родительского термина

en: Plain text
ru: Простой текст

en: User login
ru: Вход на сайт

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Add a comment
ru: Добавить коментарий

en: Rules
ru: Правила

en: Messages
ru: Сообщения

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: simple
ru: просто

en: About
ru: Информация

en: Add new rule
ru: Добавить новое правило

en: Rule
ru: Правило

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Latest version
ru: Последняя версия

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Add new @type
ru: Добавить @type

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Reset your password
ru: Восстановить пароль

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: Pre-content
ru: Перед содержимым

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: Restricted HTML
ru: Ограниченный HTML

en: Email HTML
ru: Электронная почта в формате HTML
