RulesFinder (all releases) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Comments
tr: Yorumlar

en: new
tr: yeni

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Version
tr: Sürüm

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Plain text
tr: Düz metin

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Rules
tr: Kurallar

en: Messages
tr: İletiler

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: simple
tr: basit

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: About
tr: Hakkında

en: Add new rule
tr: Yeni kural ekle

en: Member
tr: Üye

en: Rule
tr: Kural

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Dashboard
tr: Pano

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Latest version
tr: En son sürüm

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Reset your password
tr: Şifreni sıfırla

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: Pre-content
tr: İçerik önü

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML
