RulesFinder (all releases) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Comments
uk: Коментарі

en: new
uk: новий

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Version
uk: Версія

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Versions
uk: Версії

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Current version
uk: Поточна версія

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Term ID
uk: ID терміна

en: Parent term ID
uk: ID батьківського терміна

en: Plain text
uk: Простий текст

en: User login
uk: Вхід

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Add a comment
uk: Додати коментар

en: Rules
uk: Правила

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Diff
uk: Різниця

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: simple
uk: просто

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Sections
uk: Розділи

en: About
uk: Про модуль

en: Add new rule
uk: Додати нове правило

en: Member
uk: Учасник

en: Rule
uk: Правило

en: Beginner
uk: Новак

en: Moderator
uk: керівник

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Python
uk: Пітон

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Latest version
uk: Остання версія

en: Release Notes
uk: Примітки до випуску

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Add new @type
uk: Додати новий @type

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Reset your password
uk: Скинути пароль

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: Pre-content
uk: Перед вмістом

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML
