RulesFinder (1.1.1) - en to ps translation catalogue (69 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: new
ps: نوی

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: Message
ps: پيغام

en: Parent
ps: پلرين

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Time
ps: وخت

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: ID
ps: پېژند

en: Attachment
ps: نښل

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: To
ps: ته

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Widget
ps: کاروونی

en: Role
ps: ونډه

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Change
ps: بدلون

en: English
ps: انګرېزي

en: Topic
ps: موضوع

en: author
ps: ليكوال

en: People
ps: خلک

en: Plugin
ps: لګون

en: Published comments
ps: خپرې شوې څرګندونې

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Permission
ps: اجازه

en: About
ps: په اړه

en: Embed
ps: نصبول

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: - All -
ps: - ټول -

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول

en: Adding languages
ps: ژبه زیاتوي
