RulesFinder (1.1.4) - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: Content
eo: Enhavo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: On
eo: Ŝaltita

en: new
eo: nova

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Version
eo: Versio

en: Search
eo: Serĉu

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: PHP
eo: PHA

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Header
eo: Kaplinio

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Fields
eo: Kampoj

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Users
eo: Uzantoj

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eo: @site nun estas administrata.  Ni baldaŭ denove publikigos ĝin. Dankon pro via pacienco.

en: Rules
eo: Reguloj

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Unpublish comment
eo: Maleldonu komenton

en: Add new rule
eo: Aldonu novan regulon

en: User account
eo: Uzanta konto

en: Delete comment
eo: Forigu komenton

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Language name
eo: Lingva nomo

en: Select language
eo: Elektu lingvon
