Rules Flag (1.0.2) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Flag
de: Kennzeichnung

en: Period
de: Periode

en: Entity
de: Entität

en: flag
de: Kennzeichnung

en: uid
de: UID

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
de: Die Entität, die dauerhaft gelöscht werden.

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
de: Die Entität, für die die Bedingung ausgewertet wird.

en: Flagging
de: Kennzeichnung

en: Entity is flagged
de: Entität ist gekennzeichnet

en: The Flag ID.
de: Die ID der Kennzeichnung.

en: The Entity Type.
de: Der Entitätstyp.

en: The Entity ID.
de: Die Entitäts-ID.

en: The user ID of the flagging user.
de: die Benutzer-ID des Benutzers, der die Kennzeichnung angebracht hat.
