Rules Flag (1.0.2) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: User ID
uk: ID користувача

en: Flag
uk: Встановити прапор

en: Rules
uk: Правила

en: Period
uk: Крапка

en: Entity
uk: Сутність

en: flag
uk: прапор

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
uk: Визначає сутність, яка має бути видалена без можливості відновлення.

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
uk: Вкажіть сутність, для якої необхідно виконати умову.

en: Flagging
uk: Встановлення прапору

en: Entity is flagged
uk: Сутність позначена прапором
