Rules Flag (1.0.3) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Flag
fr: Marquer

en: Period
fr: Point

en: Entity
fr: Entité

en: flag
fr: marqueur

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
fr: Spécifie l'entité qui doit être supprimée définitivement.

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
fr: Spécifie l'entité pour laquelle évaluer la condition.
