Rules Flag (1.0.3) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Flag
pt: Alerta

en: Rules
pt: Regras

en: Period
pt: Ponto

en: Entity
pt: Entidade

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade
