Rules HTTP Client (8.x-3.2) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Logging
de: Protokollierung

en: Method
de: Methode

en: Headers
de: Kopfzeilen

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: Debug
de: Debuggen

en: Data
de: Daten
